Narodowe Czytanie

Akcja Narodowego Czytania to wydarzenie, które ma na celu propagowanie znajomości literatury narodowej oraz popularyzację czytelnictwa. Zostało ono objęte honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczna lektura to „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. W okolicznościowym liście Prezydent RP Andrzej Duda napisał:

To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu”.

Również społeczność naszej szkoły przyłączyła się do tej wspaniałej akcji. Fragmenty dzieła przeczytała klasa siódma i szósta a także pani kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej.