Plan Pracy SKO

Plan pracy Szkolnej Kasy Oszczędności

w roku szkolnym 2021 / 2022

1. Współpraca z Bankiem Spółdzielczym w Brańsku- Oddział w Siemiatyczach.
  2. Przyjmowanie nowych członków do SKO.
  3. Udział w akcjach charytatywnych. Współpraca z SU. Wspólne organizowanie i prowadzenie konkursów.
  4. Praca na rzecz środowiska naturalnego:-zbieranie zużytych baterii,-zbieranie nakrętek i przekazywanie ich organizacjom zakupującym sprzęt dla osób niepełnosprawnych,-udział w akcji ,,Sprzątanie Świata ”, ,,Dzień Ziemi”.
  5. Praca na rzecz środowiska lokalnego-współpraca z organizacją ,,Psiemiatycze”, zajmującej się pieskami w przytulisku dla zwierząt-zorganizowanie spotkania, zbiórka karmy i innych akcesoriów dla zwierząt, zachęcanie do adoptowania zwierząt.
  6. Systematyczne prowadzenie dokumentacji.
  7. Systematyczne oszczędzanie i dokonywanie wpłat.
  8. Organizacja konkursów:
  • Konkurs Bożonarodzeniowy we współpracy z
    Samorządem Uczniowskim- grudzień 2021 r .

• Konkurs literacki i plastyczny: ,,Oszczędzmy-pomagamy… mamie, tacie, planecie Ziemi” ( kl. I-III i IV-VIII) luty / marzec 2022 r.

• Konkurs wielkanocny we współpracy z Samorządem Uczniowskim-kwiecień 2022 r .

• Konkurs ,,Widoczny czyli bezpieczny- nasze znaczki odblaskowe” ( kl.I-III ) wykonanie znaczka odblaskowego- maj / czerwiec 2022 r .

• Konkurs quiz ,,Bezpieczne wakacje” ( kl. IV-VIII ), konkurs drużynowy i indywidualny, czerwiec 2022 r.

• konkurs indywidualny ,,Mistrz Systematycznego Oszczędzania w roku szkolnym 2021 / 2022”.

1. Różne formy propagujące oszczędzanie:
  • pogadanki,spotkania z pracownikami Banku Spółdzielczego w Brańsku.
  • rozprowadzanie materiałów reklamowych,
  • wystawki – prac dzieci na gazetce ściennej, w banku.
  1. Podsumowanie konkursów związanych z SKO na apelach szkolnych.
  2. Zakup nagród rzeczowych dla uczestników konkursów oraz najlepiej oszczędzających.

Opiekun SKO

Ewa Pura