Jesienna wycieczka

6 października 2017 roku uczniowie klasy drugiej, na przekór jesiennej słocie, wybrali się na jesienną wycieczkę po Czartajewie. Odwiedzili ,,pracownię pod chmurką” rzeźbiarza pana Szczepana Kowalczuka. Pan Szczepan jest artystą, który tworzy swoje prace w kamieniu. Wydobywa z polnych kamieni to co najpiękniejsze i daje im drugie życie.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały kamienne zwierzęta: koty, jeże jaszczurki, żaby, konie… Słuchały opowieści o tym, jak powstały poszczególne rzeźby oraz jakimi narzędziami posługuje się rzeźbiarz w swojej pracy. Dowiedziały się również jakimi cechami powinien odznaczać się twórca i co jest w życiu ważne.

Było to drugie spotkanie z twórczością Pana Szczepana Kowalczuka, uczniowie kl. II po raz pierwszy oglądali rzeźby, będąc na wycieczce w ,,Ziołowym zakątku” w Korycinach, gdzie były eksponowane.

Wych. kl II
K. Łopaciuk

DSC03010 (Copy) DSC03012 (Copy) DSC03013 (Copy) DSC03017 (Copy) DSC03029 (Copy) DSC03032 (Copy) DSC03035 (Copy)