Wycieczka klas IVA i IVB do Liwu

Wycieczka do Liwu

27.09.2018r. klasy IVA i IVB wraz z wychowawczyniami: panią Elżbietą Czerwiec i panią Martą Gierasimiuk udały się na wycieczkę do Liwu. Celem wyjazdu było Muzeum – Zbrojownia, które znajduje się w odbudowanym dworze kancelarii oraz w wieży bramnej gotyckiego zamku. Zwiedzając kolejne sale warowni, uczniowie obejrzeli ekspozycje prezentujące historię zamku, fotokopie rysunków, malarstwo oraz uzbrojenie z różnych epok.

Dzieciom najbardziej podobały się hakownice, muszkiety, palna broń skałkowa i karabiny maszynowe z czasów II wojny światowej. Wielkie poruszenie wywołała legenda o Żółtej Damie bez głowy, która każdej nocy nawiedza zamek i straszy przebywających tam śmiertelników.

Czwartoklasiści byli żywo zainteresowani muzealnymi zbiorami i zadawali wiele pytań panu przewodnikowi. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy wrócili do szkoły w wyśmienitych nastrojach.

DSC05177 (Copy) DSC05171 (Copy) DSC05170 (Copy) DSC05167 (Copy) DSC05161 (Copy) DSC05146 (Copy)