ŚWIĘTO KEN ORAZ ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

Drodzy Pierwszoklasiści!

Jestem przekonana, że każdy dzień spędzony w szkole będzie dla Was interesującą podróżą, podczas której poznacie nowe wiadomości, ciekawe postacie, nawiążecie przyjaźnie, zdobędziecie doświadczenia i przekonacie się, że możecie tu liczyć na ludzi, którzy będą nieść pomoc w każdej sytuacji.

Już dziś bardzo Was o to proszę, jeśli czegoś nie wiecie, zadawajcie  pytania, dużo pytań! Bądźcie dociekliwi

Życzę Wam wielu chwil zadowolenia z własnych osiągnięć, wielu sukcesów na miarę własnych możliwości. Dążcie do pokonywania własnych trudności! Bądźcie radośni!

Musicie jednak wiedzieć, że ślubowanie jest tym samym co obietnica, a jak wiadomo obietnic należy dotrzymywać. Pamiętajcie też o tym, że składając takie ślubowanie, które jest pasowaniem na ucznia, nie obiecujecie ani rodzicom, ani waszej pani, ani żadnym innym nauczycielom. Obiecujecie przede wszystkim sobie, że będziecie się uczyć i zachowywać tak, jak najlepiej potraficie. Prawda, że trochę dziwnie by było, gdybyście najpierw sobie coś obiecali, a potem złamali tę obietnicę?

Drodzy Rodzice!

Jesteśmy wdzięczni za to, że zaufaliście Naszej placówce. W Naszej szkole uczymy dzieci uczenia się, organizacji własnej nauki,  logicznego i krytycznego myślenia oraz słuchania i słyszenia. Atutem szkoły jest kameralność jej społeczności. Tutaj nikt z uczniów nie jest anonimowy. Dążymy do integracji Naszej społeczności, także poprzez organizację uroczystości szkolnych i patriotycznych, opartych na wartościach ważnych w życiu człowieka,

Niezmiernie ważne dla Nas, Kadry Pedagogicznej szkoły jest wzajemna współpraca, oparta na rozmowie, krytycznej, ale konstruktywnej informacji zwrotnej i skuteczne współdziałanie, wpływające na  efektywne zmiany w wyglądzie i organizacji Naszej placówki. Każde wsparcie, pomoc, dobre słowo, obiektywna ocena są dla Nas bezcenne na czym opieramy planowanie dalszego rozwoju.

Szanowne Nauczyciele

I etap edukacji dziecka jest filarem, na którym opiera się dalsza edukacja każdego ucznia. Macie do spełnienia niezwykle ważne zadanie. Jesteście nie tylko Pedagogami przekazującymi wiedzę. Zastępujecie, tu, w szkole Mamę i Tatę, Opiekunów, uczycie podstaw zachowania i wychowania. przygotowujecie dzieci do kolejnych etapów nauki, do ich dobrego funkcjonowania we współczesnym świecie, pełnym nowych wyzwań i zmian.

Wyrażam wdzięczność za zaangażowanie w proces edukacyjny, w organizację przyjaznego otoczenia szkoły, za każdą chwilę opieki i wsparcia.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły z wyrazami wdzięczności oraz z wielką serdecznością dziękując za wszystko, życzę wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, dużo zdrowia, a przede wszystkim cierpliwości i spotykania na swej drodze tylko otwartych i życzliwych ludzi.

Drodzy Uczniowie, życzę Wam spotykania na swej drodze nauczycieli, którzy zawsze pomogą odkrywać to, co w Was najlepsze. Pokażą Wam, że się liczycie i że jesteście dla nas bardzo ważni. Nauczycieli, którzy utwierdzą Was w przekonaniu, że możecie zrobić więcej, niż się spodziewacie.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie, dziękując za okazywaną pomoc, życzę Państwu, aby wspólne działania, a także wzajemny szacunek połączony z konsekwencją i empatią były przyczynkiem do wspólnego tworzenia szkoły na miarę naszych potrzeb i oczekiwań.

Helena Król