SPOTKANIE OPŁATKOWE

W bożonarodzeniowej atmosferze zakończyliśmy zajęcia tuż przed feriami świątecznymi.

22 grudnia 2017 roku, na spotkaniu opłatkowym , uczniowie i pracownicy naszej szkoły obejrzeli „Jasełka” przygotowane przez kolegów i koleżanki ze szkolnego kółka teatralnego. Kolędy śpiewane przez szkolny chór, były dopełnieniem inscenizacji i dodawały świątecznego charakteru. Szczególnie wyróżniała się uczennica klasy VI-tej Gabrysia Makiej, która grała na instrumentach i solo śpiewała niektóre kolędy. Gratulujemy Gabrysi niesamowitego talentu.

Tradycyjnie, po przedstawieniu jasełkowym, księża przeczytali fragmenty Ewangelii, po czym wszyscy składając sobie życzenia dzielili się opłatkiem i prosforą.

Piękną scenografię, oddającą charakter wydarzeń z przed dwóch tysięcy lat, wykonała pani Nela Drywulska. Chórem kierowała pani Małgorzata Zinkiewicz, a przedstawienie uczniowie przygotowali pod opieką pani Pierewoj.

Przy tej okazji wręczone zostały nagrody w konkursie bożonarodzeniowym, w którym wzięło udział 42 uczniów, 19 zostało wyróżnionych za najlepsze prace plastyczne i literackie.

DSC03604 (Copy) DSC03651 (Copy) DSC03659 (Copy) DSC03662 (Copy) DSC03672 (Copy) DSC03674 (Copy) DSC03680 (Copy) DSC03682 (Copy)