Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Czartajewie

Wiosennie w Czartajewie

12 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej w Czartajewie można było miło spędzić niedzielne popołudnie.

W ramach zorganizowanego dnia otwartego przyszłe przedszkolaczki oraz ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną i wyposażeniem szkoły i przedszkola.

Uczniowie klas V-VI oraz klasy IIb pokazali, że w naszej szkole można świetnie uczyć się przez zabawę. Zajęcia teatralne pozwalają każdemu  chętnemu wykazać swoje umiejętności w tej dziedzinie jak również dają możliwość przekazania ważnych wartości. Tak też było w tym wypadku.

Swoim występem teatralnym pt” W książkowej krainie” klasy starsze przekonywały, że czytanie książek to niezwykła zabawa, która przysparza nie tylko radości, ale też wielu  przyjaciół. Uczniowie klasy IIb w swoim przedstawieniu ” Winnetou – Czerwonoskóry   Dżentelmen” dali dowód na to, kim jest prawdziwy dżentelmen, i że warto pomagać innym.

Dalszy program zachęcał maluchy do poszukiwania oznak wiosny. Na zajęciach plastycznych każde dziecko miało możliwość wykonania pięknego bociana, a zajęcia komputerowe polegały na wyszukiwaniu elementów pasujących do tej pory roku.

Zabawy przy muzyce i zadania sprawnościowe również cieszyły się powodzeniem. Poczęstunek przygotowany przez panie ze szkolnej stołówki to dowód na pyszne posiłki.

Dobrze wyposażona baza dydaktyczna, liczne zajęcia dodatkowe, nowy plac zabaw spełniający aktualne standardy, zdrowe posiłki przygotowywane na miejscu to niewątpliwe atuty naszej placówki.

Zresztą przekonajcie się sami. Zapraszamy do Czartajewa.

DSC02121 (Copy) DSC02151 (Copy)

DSC02201 (Copy)  DSC02194 (Copy)