Bezpieczni na drodze.

6 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyły się: Konkurs wiedzy i rowerowy tor przeszkód dla klas IV-VII oraz podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem ,,Bezpieczni na drodze”dla klas I-III, zorganizowanego przez SKO, pod patronatem Banku Spółdzielczego w Brańsku Oddział Siemiatycze.

Już od rana uczniowie klas starszych I-VII spotkali się na sali gimnastycznej z policjantami, by przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie chętni uczniowie posiadający kartę rowerową, napisali test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pierwszej pomocy. Po sprawdzeniu testów 11 osób z najlepszymi wynikami przystąpiło do rowerowego toru przeszkód. Wśród dopingu kolegów i koleżanek nie tak łatwo było pokonać tor przeszkód, liczyły się nie tylko umiejętności jazdy na rowerze ale również odwaga i opanowanie emocji. Komisja złożona z Pani Neli Drywulskiej, Pani Anny Kuligowskiej -Kubeł i przedstawiciela Policji, przyznawali punkty za poprawność i mierzyli czas przejazdu. Następnie komisja udała się na naradę, a uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych prowadzonych przez Panią Anię Kuligowską- Kubeł.

Ostatecznie najwięcej punktów zdobył Paweł Porzeziński z kl. VI i to on otrzymał nagrodę główną- rower górski.

II miejsce zajęła Natalia Kryńska, a III miejsce Karol Lesiuk z klasy V.

Zwycięzcy uczniowie otrzymali upominki z rąk Pani Dyrektor Banku Ewy Majkowskiej. Nagrody pocieszenia otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, najlepsza klasa w dopingowaniu oraz uczestnicy konkurencji sportowych.

Uczniowie klas I-III również w tym dniu spotkali się z policjantami na pogadance pod hasłem ,,Bezpieczne wakacje”. Po czym podsumowano Konkurs plastyczny ,,Bezpieczni na drodze”.

W konkursie wzięło udział 34 uczniów. Najciekawsze i najstaranniej wykonane prace wykonali:

Piotr Łopaciuk z kl. II-zdobywca I miejsca

Konrad Moczulski z kl. I -zdobywca II miejsca

Karolina Stępkowska z kl. III a -zdobywczyni III miejsca

Wyróżnienia przyznano:

Jakubowi Szymaniuk z kl. III a

Kacprowi Truskowskiemu z kl. I

Zuzannie Kryńskiej z kl. II

Dziękujemy Bankowi Spółdzielczemu w Brańsku Oddział w Siemiatyczach za pomoc w zorganizowaniu konkursów i zakup nagród.

Opieku SKO Katarzyna Łopaciuk

DSC04717 (Copy) DSC04724 (Copy) DSC04726 (Copy) DSC04729 (Copy) DSC04733 (Copy) DSC04742 (Copy) DSC04755 (Copy) DSC04760 (Copy)