Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego .

21 lutego 2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Aby uczcić to wyjątkowe święto i zwiększyć poczucie odpowiedzialności za język narodowy uczniowie klas ósmych i siódmej wzięli udział w zabawie, która stanowiła połączenie potyczek językowych i sprawnościowych. Uczestnicy zostali podzieleni na zespoły, które zmagały się z różnego rodzaju zadaniami taki mi jak: biegane dyktando, wykreślanki, układanie przysłów i sentencji z rozsypanki wyrazowej,rapowanie fragmentu poezji, rzut piłką do kosza, skakanka czy układanie wiersza jedenastozgłoskowcem.

Rywalizację wygrała klasa VIIIA, II miejsce zajęła klasa VII, natomiast miejsce III klasa VIIIB .

Konkurs zakończył się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i słodkich upominków.

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zostały przygotowane przez panią Martę Gierasimiuk oraz panią Katarzynę Szewczuk.