,,Wyprawa do przeszłości”

31 maja 2016 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I a i I b wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyli na wycieczkę w okolice Białegostoku do Jurowców.

W Jurowcach odwiedziliśmy niezwykłe miejsce – Muzeum Dziejów Ziemi popularnie zwane Jurajskim Parkiem Dinozaurów. Wraz z przewodnikiem dzieci poznały najdawniejszą historię naszej planety oraz jej mieszkańców – ogromne gady. Mogły też zobaczyć jak licznie występowały i jak niezwykłe były to zwierzęta. W sklepiku zakupiły małe zabawki przedstawiające dinozaury.

Następnie pojechaliśmy do Wioski Indiańskiej ,,Sunka Wakan”. Tam czekały na dzieci prawdziwe atrakcje: jazda na koniku, strzelanie z łuku i wiatrówki, szukanie złota. Każde dziecko zajrzało do namiotu tipi. Chętni poddali się zabiegom upiększającym i młoda Indianka wykonała im na twarzach makijaż. Ciekawym opowieściom o życiu Indian nie było końca. Dzieci oglądały stroje rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, przedmioty codziennego użytku, broń. Pokonywały tor przeszkód, brały udział w zabawach ruchowych: przeciąganie liny, wyścigi w workach, łowienie rybek.

Czas upływał bardzo szybko i gdy nadeszła pora posiłku udaliśmy się w urocze miejsce Folwark Nadawki. Tam w restauracji zjedliśmy z apetytem pyszny obiad, a później dzieci hasały na placu zabaw, oglądały zwierzęta w mini ZOO.

Wieczorem uczniowie pełni wrażeń, niechętnie wrócili do szkoły, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.

mgr Katarzyna Łopaciuk