Wymiana polsko – niemiecka czerwiec 2023

 

W dniach 4 – 10 czerwca 2023 r uczniowie klasy VI i VII naszej szkoły uczestniczyli w wymianie młodzieży między Szkoła Podstawową w Czartajewie a Theodor-Fontane-Schule w Menz. Wymiana trwa już 20 lat i kolejna grupa uczniów miała możliwość wyjazdu do Niemiec.

Po długiej 11-godzinnej podróży gminnym autobusem dojechaliśmy na miejsce, gdzie zostaliśmy zakwaterowani i nakarmieni. Kolejne dni pobytu to realizacja programu przygotowanego przez gospodarzy.

Odbyliśmy wizytę w Urzędzie Gminy w Gransee i zostaliśmy powitani przez władze, serdecznie i uroczyście byliśmy przywitani w szkole przez całą społeczność (była także specjalna piosenka ), zwiedzaliśmy stadninę koni, gospodarstwo rybne, Park Natury w Menz, Park Filmowy i ogrody pałacu Sanssouci w Poczdamie byliśmy w Aquaparku w Oranienburgu.

Braliśmy udział w bardzo ciekawych zajęciach w szkole: lekcja plastyki, zajęcia sportowe czy lekcja języka polsko- niemiecka pozwoliły na lepsze poznanie się dzieci i doskonalenie umiejętności językowych. Wspólnie spędzone dni pozwoliły na poznanie kolegów i koleżanek z Niemiec, nasi uczniowie dowiedzieli się o kulturze i tradycjach regionu, w którym przebywaliśmy, mieli możliwość doskonalenie swoich umiejętności językowych.

Wjazd nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego i materialnego Polsko Niemieckiej Wymiany Młodzieży i Wójta Gminy Siemiatycze za co składamy najserdeczniejsze podziękowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *