Wycieczka do Ciechanowca.

Tuż po Świętach Wielkanocnych – 31.03.2016 r dzieci z
Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie kl I a, I b oraz kl. IV wraz z wychowawcami i opiekunami wybrali się do Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Tam podziwiali dawne budownictwo wiejskie, maszyny rolnicze i pojazdy, poznali przeznaczenie nielicznych już na wsiach ,,żurawi”, spichrzów, wiatraków czy też młyna wodnego….

Ciekawym miejscem dla dzieci okazało się jedyne w Polsce Muzeum Pisanki. Znajduje się w nim kolekcja licząca sobie już blisko dwa tysiące eksponatów-wielkanocnych pisanek z różnych stron świata. Oprócz tego w kościółku znajdującym się na terenie Muzeum Rolnictwa uczniowie podziwiali palmy wielkanocne zrobione na Konkurs wielkanocny. Zadziwiły one wszystkich misternym kunsztem i sposobem wykonania. To prawdziwe dzieła sztuki, których nie powstydziłby się żaden artysta.

Wiele emocji dostarczyło spotkanie ze zwierzętami hodowanymi przez pracowników Muzeum Rolnictwa. Dzieci obserwowały : ptactwo domowe- kury, kaczki, gęsi oraz inne ptaki ozdobne- pawie jak również ssaki: koniki, owieczki wrzosówki i świniarki oraz kozy, króliki i osiołki. Zwierzęta chętnie podchodziły do dzieci.
Pełni wrażeń uczestnicy wiosennej wycieczki do Ciechanowca wrócili gimbusami do szkoły.

Wychowawczyni kl. ,,0”
K. Łopaciuk