Teatralnie w pierwszy dzień wiosny.

21 marca 2018r.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czartajewie co roku witają wiosnę w szczególny sposób. W poprzednich latach poznawaliśmy różne talenty: wokalne, aktorskie, recytatorskie, sportowe czy plastyczne. Innym razem były to „Działania z pasją”. W tym roku hasłem przewodnim był „Dzień teatru”a zadania dotyczyły umiejętności ludzi związanych z teatrem. Bawiliśmy się zatem w teatr po prostu.

W ramach projektu unijnego „Równe szanse dla wszystkich ” na zajęciach artystyczno-recytatorskich uczniowie przygotowali dwa spektakle teatralne. Pierwszy „Królewna Czarodziejka” na motywach baśni Józefa Ignacego Kraszewskiego oraz drugi „Włóczęga i baśnie” .

Na tym zabawa się nie skończyła. Potem nastąpiła rywalizacja międzyklasowa oparta o lektury poznane w tym roku szkolnym. Wybraną postać literacką należało ucharakteryzować (strój, makijaż, fryzura), wykonać dla niej rekwizyt, namalować plakat promujący lekturę i rozwiązać test z wiedzy o teatrze.

Klasy zostały podzielone na grupy do poszczególnych zadań, dlatego też wszyscy odpowiedzialnie i z dużym zaangażowaniem przystąpili do rywalizacji. Wykonanie zadań konkursowych wzbudziło ogromną aprobatę toteż nikt się nie nudził.

Z tego względu, że trwa modernizacja naszej szkoły zrezygnowaliśmy, ze względów bezpieczeństwa, z palenia marzanny. Nadrobimy to w przyszłym roku. Wierzymy jednak, że zima odpuści i mimo to odejdzie od nas z klasą. Pożegnaliśmy ją przecież kulturalnie.

WP_20180321_11_25_00_Pro DSCF3659 (Copy) DSCF3633 (Copy) DSCF3624 (Copy) DSCF3646 (Copy) DSCF3640 (Copy)