Sprzątanie świata

„SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016″

Jak miło jest mieszkać, pracować i uczyć się tam, gdzie okolica jest piękna, miła dla oka a przede wszystkim czysta.
Wzorem lat ubiegłych uczniowie Szkoły Podstawowej w Czartajewie z wychowawcami włączyli się do akcji „Sprzątanie świata”. Od klas najmłodszych do klasy szóstej wszyscy ruszyli na wojnę ze śmieciami. Praca może niewdzięczna, ale jakże pouczająca młode pokolenie o konieczności dbania o własne środowisko. Zresztą kiedy się robi coś wspólnie z kolegami praca okazuje się zabawą. Tak też było w naszej szkole. Sprzyjająca pogoda napawała dobrym nastrojem i dodawała chęci do wykonania zadania.
Każda grupa z najwyższą dokładnością sprzątnęła swój sektor, a praca dzieci spotkała się z uznaniem niektórych mieszkańców.
Dzięki takim akcjom uczniowie czują się współodpowiedzialni za to co dzieje się w szkole i wokół niej.
Teraz mamy czysto. Szkoda tylko, że nie wszyscy odczuwają potrzebę dbania o miejsce, w którym przyszło im przebywać czy mieszkać.

Władysława Pierewoj

dsc01096-copy        dsc01097-copy