Przedszkolaki w…,,Ogniku”

Zbliżająca się wiosna zachęca wszystkich do wyjazdów i wycieczek.

2 marca 2016 roku dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Czartajewie w ramach realizacji bloku tematycznego ,,Pojazdy – na lądzie, wodzie i w powietrzu” wybrały się do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. Celem wycieczki było poznanie pracy strażaków, sprzętu jakim się posługują podczas akcji, a przede wszystkim pojazdów specjalnego przeznaczenia jakim są samochody strażackie.

Dzieci z niecierpliwością czekały na swój pierwszy wyjazd poza szkołę. Strażacy przyjęli nas ciepło i serdecznie. Oprowadzili nas po strażnicy, pokazali pojazdy, opowiedzieli o swojej pracy. Ale najlepsze czekało na nas w sali ,,Ognik”. Tuż po wejściu, dzieci zostały ubrane w strażackie mundurki, każde z nich otrzymało hełm…Ucichły śmiechy, przedszkolaki były jak zaczarowane. Słuchały opowieści o odpowiedzialnej, trudnej pracy strażaków. Poznały numer alarmowy 998. Wielkim przeżyciem było ,,przećwiczenie” przez każde dziecko zgłoszenia pożaru przez telefon- rozmowa ze strażakiem. Odbyły się też ćwiczenia strażackie- przedszkolaki wchodziły na drabinę, biegały ze strażackim wężem, ,,uciekały” na czworaka z zadymionego pomieszczenia. Obejrzały również bajkę edukacyjną z ulubionymi bohaterami ,,Bolkiem i Lolkiem”, otrzymały książeczki edukacyjne o myszce , która udzielała rad jak zapobiegać pożarom.

Na koniec pięknie podziękowały strażakom za tak wspaniałe przyjęcie. Zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Wychowawczyni kl. ,,0”
K. Łopaciuk