“PEREŁKI Z MUZYCZNEGO OCEANU”

Po raz kolejny w naszej szkole gościliśmy zespół muzyczny ,,Limbos”.
8 kwietnia 2016r. mieliśmy przyjemność wysłuchania programu ,,Perełki z muzycznego oceanu. Cz.II”.
Najpierw wysłuchaliśmy utworów instrumentalnych z zakresu muzyki klasycznej oraz współczesnej wykonywanych na gitarze, syntezatorze i perkusji.
Zespół zaprezentował nam: sentymentalną melodię z filmu ,,Michał Strogoff” pt. ,,KURIER CARSKI”, motyw muzyczny z filmu ,,Gwiezdne wojny”, utwór z polskiego filmu ,,Jak rozpętałem II wojnę światową” pt. ,,RÓŻA I BEZ” i ,,PRZĄŚNICZKA” Stanisława Moniuszki. Nie zabrakło gorących rytmów z Brazylii w utworze pt. ,,TICO-TICO”.
Następnie, ku dużemu zaskoczeniu, na scenie pojawił się nowy wokalista zespołu. Wspólnie z nim śpiewaliśmy znane polskie piosenki : ,,POMIMO BURZ” z repertuaru Antka Smykiewicza i ,, WIOSNA” z repertuaru zespołu Skaldowie. Nie zabrakło oczywiście piosenek dla dzieci-były to : ,,ZIELONE UFOLUDKI” i ,, PSZCZÓŁKA MAJA”.

CZEKAMY NA NASTĘPNY KONCERT!

Elżbieta Szawkało