Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 27 października 2016r. w oddziale przedszkolnym w Czartajewie odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg
naszego przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.
Dzieci w odświętnych strojach pięknie zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w przedszkolu, min. recytowały
wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Przedszkolaki były bardzo przejęte, ale poradziły sobie znakomicie, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie pani dyrektor Helena Król dokonała uroczystego pasowania  przez symboliczne dotknięcie ramienia dziecka magicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy oraz zabawki ufundowane przez wójta Gminy Siemiatycze, za które bardzo dziękujemy. Kolejnym punktem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, na którym nie zabrakło miłej i radosnej atmosfery.
Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Katarzyna Okoczuk

20161027_153402-copy    p1030401-copy