Akademia-11 listopad w naszej szkole

Wizyta w Szkole Podstawowej w Czartajewie

Jego Ekscelencji Biskupa

Piotra Sawczuka

07.11.2019r. do naszej szkoły zawitał niezwykły gość. Mieliśmy zaszczyt spotkać się z Jego Ekscelencją Biskupem Piotrem Sawczukiem. Aby uświetnić to wydarzenie w tym samym dniu zorganizowaliśmy szkolne obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, na których obecny był także Wójt Gminy Siemiatycze Pan Edward Krasowski.

W imieniu całej społeczności szkolnej dostojnego gościa przywitała Pani Dyrektor Helena Król oraz reprezentanci uczniów Jola Boguszewska z kl. VI B i Karol Nowak z kl. VII.

Następie mikrofony trafiły w ręce młodych artystów, którzy zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Występ rozpoczęła grupowa recytacja wiersza w wykonaniu dzieci z grupy zerowej. Uczniowie kl. VI A recytowali wiersze, zaś szkolny chór wykonywał pieśni wzbudzające w widzach patriotyczne uczucia.

Z pewnością nasi młodzi artyści mogą być z siebie dumni, a gromkie brawa jakie otrzymali zachęcą ich do rozwijania swoich talentów.

Scenariusz i scenografię uroczystości przygotowała Pani Nela Drywulska, zaś o piękną oprawę muzyczną zadbała jak zawsze Pani Małgorzata Zinkiewicz.

Po zakończeniu części artystycznej Pani dyr. Helena Król przekazała głos Księdzu Biskupowi. Wyraził on uznanie dla występujących, odniósł się do wspominanych wydarzeń historycznych oraz udzielił obecnym pasterskiego błogosławieństwa.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Siemiatycze Pan E. Krasowski. Podziękował występującym jak i organizatorom uroczystości, wspomniał też o polityce oświatowej gminy i sukcesach odniesionych w tym zakresie.

Dostojny gość na zakończenie wizyty dokonał pamiątkowego wpisu do Kroniki Szkolnej.

Dzień ten pozostanie w naszej pamięci jako pełen podniosłych, zarówno religijnych jak i patriotycznych wrażeń.

DSC06611 (Copy) DSC06614 (Copy) DSC06615 (Copy) DSC06619 (Copy) DSC06620 (Copy) DSC06621 (Copy) DSC06624 (Copy) DSC06628 (Copy) DSC06636 (Copy) DSC06639 (Copy)